Gmail Nedir? Gmail Hesabı Nasıl Açılır? Uygulamalı Anlatım

İnternette çok sayıda site var.İnstagram,youtube,twitter hatta google bile üye olmak için gmail hesabı kullanıyor. Biz bu tür sitelere üye olmak istiyorsak bir gmail hesabına sahip olmalıyız.Peki gmail hesabı nedir?Gmail hesabı nasıl açılır?Tam olarak nerelerde kullanacağız?

Gmail Hesabı Nedir?

Gmail hesabı googlenin ücretsiz bir eposta sistemidir.Yani sizin açtığınız gmail hesabı sizin kişisel mail hesabınız olacaktır.Sadece mail hesabı olarak kalmayacak tabi. Eğer üyelik isteyen bir yere kaydolacaksanız veya bu yazıya yorum yapmak istiyorsanız bir gmail hesabına gerek vardır. Bunları çoğaltmak da mümkün tabi.Facebook,youtube,twitter,instagram gibi sitelerde de kayıt olmak için gmail hesabınız olmalıdır.Mesela ben buraya youtube kanal açma adlı bir yazı yazdım.Orada da göreceğiniz gibi youtube kanal açma için de gmail hesabı lazım.

Gmail hesabını birden çok sayıda açabilirsiniz.İşiniz için bir tane,kendiniz için bir tane ve hatta sıkılıp bir tane daha açabilirsiniz. Türkiye’de bedava netflix izlemek için elliden fazla gmail hesabı açan kişi var. Bedava netflix dedim.Gördüğünüz gibi netflix de gmail hesabı istiyor kayıt olmak için.O zaman gmail hesabı nasıl açılır ona bakalım 🙂

Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

Gmail hesabı açmak çok kolaydır.Eğer daha önce açamadıysanız sadece yabancılık çektiğiniz için açamamışsınızdır.

Gmail hesabı açmak için öncelikle googleye gmail hesabı oluştur yazıyoruz.Ben size hemen linkini vereyim.Hesabınızı beraber açmış olalım. https://bit.ly/2pSkbUy

Bu linke tıkladıktan sonra karşınıza bu sekme çıkacak.

gmail hesabı oluştur

Bu sekmede sizden istenilen bilgileri gireceksiniz.Ad-Soyad bölümüne şu an kullandığınız adınızı ve soyadınızı yazın ve aşağıya geçin.

Kullanıcı adı yazan yere istediğiniz herhangi bir şeyi yazabilirsiniz.Kişisel bir hesap kuracaksanız isim-soyisim yazabilirsiniz. Fakat bu kullanıcı adı yüzde 90 kullanılmış olacağı için isim-soyisimin yanına bir de sayı ekleyebilirsiniz. İnsanların daha önce almamış olabileceği bir şey girin yani 🙂

gmail hesabı nedir? nasıl açılır?

Daha sonra unutmayacağınız bir şifre girin. Zorluk kalitesi iyi olsun diyorlar ama eğer ünlü bir kişi değilseniz veya bir şirket yönetmiyorsanız çok da zor yapmanıza gerek yok. Nasıl olsa gmail hesabınızı çalmak isteyecek kişi çıkmayacaktır.

Şifremizi girdikten sonra ileriye tıklıyoruz ve diğer sayfaya geçiyoruz.Karşımıza böyle bir sayfa çıkacak.

gmail hesabı nedir? nasıl açılır?

Bu ekranda da telefon numaramızı başında sıfır olmadan giriyoruz. Kurtarma hesabını, çalınma ihtimaline karşı girebilirsiniz. Fakat ilk defa gmail hesabı açıyorsanız bunu girecek hesabınız olmadığı için boş bırakın. Doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi de girdikten sonra ileriye tıklayın.

ÖNERİLEN MAKALE: Youtube Kanal İsimleri

Son adım ise numaranızı doğrulamaktır. Girdiğiniz sayfada kod gönder seçeneği var.Ona tıklayın ve kodu göndersin.Gönderilen kodu ekrana girerek gmail hesabımızı açmış oluyoruz.

gmail hesabı nedir? nasıl açılır?

Artık bu hesabı istediğimiz yerde kullanabiliriz.Yapmamız gereken tek şey eposta adresimizi unutmamak ve üyelik yapacağımız yerde e posta adresi yazan yere gmail hesabınızı girmek.Örneğin mahmutakdag793@gmail.com benim gmail hesabım oldu.

Gmail hesabınızı şu an açmış olmalısınız.Bu yazıya bir yorum yaparak kendinizi test edebilir ve beni sevindirirsiniz 🙂