Adsense Hesabı Nasıl Açılır? Youtube den Para Kazanma

Daha önceki yazılarımda youtube kanalı nasıl açılır diye bahsetmiştim.Bugün ise adsense hesabı nasıl açılır konusunu anlatarak youtube den para kazanma için ilk adımı atıyoruz.

Youtube den para kazanma herkesin istediği bir şeydir.Ki hakkında çok konuşulan bir şey olması da ayrı bir konudur. Ünlü youtuberlar ne kadar kazanıyor diye araştırma yapmayan yoktur herhalde.Milyonlar kazandıklarından bahsediliyor.

Peki biz neden onlar kadar kazanamayalım?Neden ünlü olmayalım?Buna verebilecek kötü bir cevabınız yok sanırım.Çünkü onların bizden fazlası yok.Sadece işini düzgün ve özverili bir şekilde yapıyorlar. Biz youtube için geç kaldık diye bir şey de yoktur.Çünkü youtube serüveni daha yeni başlıyor.O zaman youtube den para kazanma için biz de varız diyor muyuz?

Konuyu çok fazla uzatmadan hemen başlayalım.Youtube den para kazanma için ilk işimiz adsense hesabı açmak olmalı. Adsense hesabı açmadan önce kısaca bir adsense nedir ne değildir ondan bahsedelim.

Adsense Nedir?

Adsense google nin reklam aracılığı sistemidir.Youtube den para kazanma sistemi şu şekilde çalışmaktadır. Reklamverenler googleye reklam verir.Google de bizim videolarımızda onların reklamını gösterir.Yani burada reklamverenle aracılık yapıyor.

Bu aracılığı ise google adsense ile yapıyor.Adsense hesabımızda istediğimiz reklam biçimini ayarlıyoruz ve videolarımızda reklam çıkıyor. Bu kadar kolay değil ama kısaca bu şekilde videolarımızda reklam çıkacak.Peki adsense hesabı nasıl açılır?

Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

İki çeşit adsense hesabı vardır.Biz bugün youtube adsense hesabı nasıl açılır konusunu konuşacağız. Youtube adsense hesabı açmak için bir youtube kanalımız olması gerekiyor.Hala bir youtube kanalınız yoksa youtube kanalı nasıl açılır adlı yazımı okuyarak bir kanal açabilirsiniz.

Artık bir youtube kanalına sahip olduğumuza göre önümüzde youtube den para kazanma için bir engel kalmadı.Bu linke tıklayın. https://www.youtube.com/features?ar=2&o=U

Karşınıza böyle bir sekme çıkacak.

youtube den para kazanma

Bu sekmede bizim işimize yarayacak iki şey var.Sizin de gördüğünüz gibi doğrula ve etkinleştir diye şeyler var. Etkinleştir yazısına tıklıyoruz.Karşımıza youtube den para kazanma için başvuru ekranı gelecek.Sırası ile bunları yapacağız.

youtube den para kazanma

Her yeni görev için başlat tuşuna tıklayarak ilerleyeceğiz.Başlat a basıyoruz.Ve karşımıza çıkan yerde bütün hepsine onay verip kabul ediyoruma tıklıyoruz.

youtube den para kazanma

Tekrar ilk sayfaya geleceğiz.2. görev için tekrar başlata tıklıyoruz.Bu görevimiz adsenseye kaydolmak.Tam da bizim anlatacağımız yere geldik yani.

Ek Olarak İnceleyin: Youtube Kanal İsimleri

Başlata tıkladıktan sonra karşımıza hangi e posta ile adsense hesabını açmak istiyorsunuz diye bir ekran gelecektir. Adsense hesabı açmak istediğimiz hesabımızı seçiyoruz ve bu ekrana geliyoruz.

adsense hesabı nasıl açılır

Oradaki bilgileri de kabul ediyoruz.Daha sonra en aşağıdan onay veriyoruz. Bunu yaptıktan sonra adsenseye yönlendirileceksiniz.Bu işlem resmi olarak adsense hesabımızı açmamızı sağlıyor. Tekrar ilk ekrana gelmek için eğer yönlendirilmediyseniz yönlendir tuşuna basın.

Sıradaki görevimiz para kazanma tercihleriniz belirlemektir. En kolay kısmı burasıdır.Başlat tuşuna tıklıyoruz ve gelen sayfada kaydet e tıklıyoruz.Artık işin en zor kısmına geldik.Bu kısım ise hakkaten para kazanmamızı sağlayan yerdir.Çoğu kişi youtube kaç aboneden sonra para veriyor diye sorar.Demek ki yeni bir hedefimiz daha olmalı para kazanmak için.

“Son 12 ayda 4.000 saatlik izlenme süresine ve mevcut 1.000 aboneye ulaştıktan sonra kanalınızın incelenmesini bekleyin” diye bir yazı görüyoruz şu an. Bunu da yaptıktan sonra tam olarak youtubeye benim para kazanmamı aç diye başvurmuş oluyoruz.

Peki 4.000 saat izlenme ve 1.000 abone en kolay nasıl yapılır?Şanslısınız ki bunun hakkında da bir yazı yazdım 🙂 Youtube’den Nasıl Para Kazanılır?4000 Saat 1000 Aboneyi Geçmek adlı yazımda daha ayrıntılı olarak bunu okuyabilirsiniz.Şimdiden bol kazançlar 🙂