Youtube Kanal Açma: Kanal Açmak İstiyorum | Kanal Açma Rehberi

Youtube kanalı açmak istiyorum fakat nereden başlayacağımı bilmiyorum… Ya da youtube kanal açma için ihtiyacımız olan ne ?Gibi sorularınız varsa daha en baştan belirtmeliyim ki kesinlikle doğru adrestesiniz !

Başlangıç seviyesinde olan hatta youtube kanal açma konusunda en ufak bir bilgisi dahi olmayan siz potansiyel youtuberlara; youtube kanalı nasıl açılır, hangi adımlar izlenmelidir tek tek hiç bir adımı atlamadan aktaracağım.

Youtube kanalı açmak ve yönetmek hiç bir teknik bilgi gerektirmez. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki bir instagram hikayesi atmaktan veya telefonunuzda çektiğiniz videolardan hiç bir farkı yoktur.

Youtube kanal açma süreci için gerekli olan tek şey birazcık özgüveninizin olması…

Biliyorum, youtube kanalı nasıl açılır, en başta atılması gereken doğru adım nedir diye birçok kaynağı araştırdınız

Fakat tüm bu kaynaklar kafanızda karmaşa yaratmaktan, youtube kanal açma işini içinden çıkılmaz bir hale sokmaktan başka bir işe yaramadı.

Fakat inanın bana, adım adım anlatımını yaptığım youtube kanal açma rehberim; kafanızda hiç bir karmaşa yaratmadan, sorunsuz bir şekilde kanal açmanızı sağlayacak.

İster 8 yaşında olun ister 80, kanal açma rehberimi takip ederek siz de 20 dakika içerisinde profesyonel bir youtube kanalına sahip olabilirsiniz.

Önsüzü Atla Direkt Kuruluma Geç ( Adım 2 ) >> ]

Neden Youtube Kanalı Açmalısınız?

youtube kanal açma

Gerçekten öğrenmek istediğiniz ya da uzmanı olmak istediğiniz bir konuyu öğrenmek, aynı zamanda öğrendiğiniz bu bilgileri diğer insanlara aktarmak ve aktarırken bu işten bir gelir elde etmek için açmalısınız. Nasıl mı ?;

Neden youtube kanalı açmalısınız sorusuna soru ile karşılık verelim. Karşılaştığı her fırsatı bir tecrübe olarak görüp o tecrübeyi kendime bir şeyler katarım düşüncesi ile değerlendiren insanlardan mısınız ?

Kısacası kendini geliştirmeyi her zaman için amaç edinmiş biri misiniz ?

Ben öyleyim. Eminim siz de öylesiniz. Yoksa bu satırları niye okuyasınız ki ? Ancak youtube kanalı açmak kendini geliştirmenin biraz ötesinde bir şey.

Yani sonuçta kanal açarak bir şeyler öğrenmiyor, aksine öğretiyorsunuz. Dolayısı ile kendinize değil, başkalarına bir şey katıyorsunuz.

Peki gerçekten öyle mi ? Kesinlikle değil. Evet youtube kanalı açmak kendini geliştirmenin çok daha ötesinde bir şey.

Öyle bir şey ki, kendinizi geliştiriken, aynı zamanda kendinize bir şey katıyor ve kattığınız bu bilgi birikiminden diğer insanların da faydalanmasını sağlıyor ve üstüne üstlük bir de bu işten maddi bir gelir elde ediyorsunuz.

Bu işi nasıl başardığımı açıklayıcı olması için kendi üzerimden bir örnekle açıklayayım.

İlk başta sayısız başarısızlıklarım oldu.Oyun kanalı olarak başladım.100 aboneye kadar ulaştım.Bana abi diyen insanlar vardı.Ve beni sevmeye de başlamışlardı.Fakat 100 abone benim o anlık hevesimi karşılamıyordu ve ben başka yollara başvurdum.Hiç birinde istediğim başarıyı elde edemedim.

Ancak tüm bu başarısızlıklarım bana öylesine tecrübeler kattı ki, youtube’u tamamı ile öğrendim.

Ve bir gün, youtuberlık adına gerçekten yenilgiyi kabullenip beyaz bayrak çekmişken, kendi kendime “Ya Mahmut bir haltı beceremedin, hiç olmazsa insanlara youtube hakkında bildiklerini aktaracağın bir kanal aç, onlar başarılı olsun”

Diye düşünerek; tüm samimiyetimle söylüyorum ki başlangıçta hiç bir maddi gelir beklentisi içinde olmadan videolar çekmeye başladım.

Bildiklerimi insanlara aktardıkça, insanlardan beklemediğim kadar olumlu geri dönüş almaya hatta aynı zamanda para kazanmaya bile başladım.

İş bir süre sonra öyle bir noktaya geldi ki, okuyucularıma aktarmak adına yeni şeyler öğrenmeye ve öğrendiklerimi okuyucularımla paylaşmaya başladım.

Ve o an fark ettim ki, aslında youtube kanalı açmak için herhangi bir konuda uzman olmanıza gerek yok. Tek gerekli olan şey ise uzmanı olmak istediğiniz bir konunun olması 🙂

İşler biraz daha zevkli bir noktaya geldi değil mi ? Yani bu hayatta en çok neyi öğrenmek, ne yapmak istersiniz ? Çince öğrenmek mi ? Aşçı olmak mı ?  Sağlıklı yaşamayı öğrenmek mi ?

Hayaliniz için pek tabii bir şekilde çaba göstereceksinizdir fakat, bu çabanız sırasında hem öğrenirken hem de öğretme bir de üstüne bu işten para kazanma imkanınızın olduğu gerçeği kulağa inanılmaz geliyor değil mi ?

Biliyorum, şimdi diyeceksiniz ki benim öğrenmek aynı zamanda da üzerine yazmak istediğim bir konu olsa bile, o konu ile ilgili yüzlerce kanal var. Ben nasıl başarılı olacağım ?

Bir şeyi öğrenmek istediğinizde o konu ile ilgili araştırmalar yapacak, bir çok kaynağa göz atacak, kafanızdaki soru işaretlerini gidermek ve konuya tam hakim olmak için tüm çabanızla öğrenmek için uğraşacaksınız.

Ve bu araştırmanız sırasında sorularınızı cevaplayan kaynakların olmadığını, olsa bile net bir şekilde cevaplar içermediklerini fark edeceksiniz.

Çünkü insanların yeni şeyler öğrenirken açıkları yakalama şansı o konuda uzman olan kişilere göre her zaman daha yüksektir.

İşte siz de, tam olarak cevabı olmayan sorular üzerine videolar çekerek ya da var olan fakat net bir şekilde anlatıma sahip olmayan kaynaklara alternatif daha kaliteli içerikler üreterek o kaynakları alaşağı edecek ve bu şekilde başarılı olacaksınız.

Tüm samimiyetimle söylüyorum ki inanması zor olsa da bu iş böyle yürüyor. Bu yüzden bu işe aşığım. İşte siz de tam olarak bu yüzden kanal açmalısınız !

Önsüzü Atla Direkt Kuruluma Geç ( Adım 2 ) >> ]

Sonuç

  • Youtube kanalı açmak için bir konuda uzman olmanıza gerek yok. Tek gerekli olan şey uzmanı olmak istediğiniz, aşk duyduğunuz bir konunun olması.
  • Youtuber olmak için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yok. Youtube kanalı nasıl açılır, nasıl yönetilir ve bu işe nasıl hakim olunur’ u öğrenmek, telefondan bir video çekmek kadar kolaydır.
  • Youtube’dan para kazanmak mümkün hatta başarılı içerikler ürettiğinizde kazanmamak nerede ise imkansız. Bu işi sadece zevk için yapsanız bile para arkanızdan sizi takip edecektir.
  • Bu işte başarılı olmak için yapmanız gereken tek şey, bu işe zaman, emek ve sabır verip kaliteli içerik üretmekten geçiyor. Eğer içinizde bu azim var ise, tüm samimiyetim ve içtenliğimle söylüyorum ki başarı kaçınılmaz olacaktır !
  • Hele ki Türkiye’de youtuber olmak ve başarılı olmak o kadar kolay ki… Kimler bu işten para kazanıyor hepimiz biliyoruz.Siz neden kazanmayasınız ki?

YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR – KURULUMA GEÇ