Youtube Kanal Silme – Youtube Kanalı Nasıl Silinir?

Youtube kanal silme işlemi nasıl yapılır?Youtube hesap silme işleminden sonra hesabımı tekrar kullanabilir miyim?Youtube hesap silme ne kadar sürede olur?Youtube hesap kapatma nasıl yapılır?Bu soruların cevabını bulacağınız yazımıza başlayalım 🙂

YouTube’u kendi zevkinize göre kullanmaya devam etmek için bir YouTube kanalına ihtiyacınız yoktur . Kendi videolarınızla, oynatma listelerinizle ve kendiniz veya kanalınızla ilgili hızlı bir kanal oluşturmak çok eğlenceli olabilir.Fakat artık istemediğiniz veya ihtiyaç duymadığınız bir şey varsa, eski kanalı silmek iyi bir fikirdir.Hatta youtube kanal silme işlemi sizin için yeni bir başlangıç olabilir.

Kanal olmadan diğer kanallara abone olabilir, diğer videolara yorum bırakabilir, Daha Sonra İzle bölümüne video ekleyebilir ve YouTube’u kullanmakla ilgili diğer şeyleri ekleyebilirsiniz. Bunun nedeni, YouTube hesabınızın Google hesabınızla ilişkilendirilmesidir; YouTube’u Google hesabınız üzerinden kullanmaya devam ettiğiniz sürece, bir kanalınızın olup olmadığı önemli değildir.Yani youtube hesap silme sizin için bir kayıp olmayabilir 🙂

Youtube Kanal Silme

  1. Silmek istediğiniz hesapta oturum açın.
  2. Gelişmiş hesap ayarlarına gidin.
  3. Kanalı sil seçeneğini seçin.
  4. İçeriğimi kalıcı olarak silmek istiyorum’u seçin.
  5. Kanalınızı silmek istediğinizi onaylayın.
  6. Kanalımı sil seçeneğini seçin.

Youtube kanal silme ne kadar kolay olsa da daha çok görsel daha iyi anlamayı sağlayacaktır. Bazı yararlı ekran görüntüleri ile adım adım bu süreçte yürüyelim.

1. Youtube hesabınıza giriş yapın

youtube oturum aç
youtube hesap kapatma

Sağ üst köşedeki oturum açmayı seçin. E-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak silmek istediğiniz hesaba giriş yapın.

2. Youtube’un gelişmiş hesap ayarlarına gidin

youtube ayarları
youtube hesap kapatma

Oturum açtıktan sonra, oturum açtığınız sağ üst köşedeki bir kullanıcı paneline erişin. Bu kullanıcı panelinin alt kısmına doğru, ayarları seçin.

youtube gelişmiş ayarlar
youtube hesap kapatma

Bu, sizi sol tarafta çeşitli seçeneklerle dolu bir hesap ekranına getirir. Buradan, gelişmiş ayarları seçin.

Mevcut kanalınızı silmeden yeni bir YouTube kanalı oluşturmak istiyorsanız, bu ekrandan da yapılabilir.

NOT: Aynı hesapta birden fazla YouTube kanalınız varsa, doğru olanın ayarlarına eriştiğinizden emin olun. Çünkü youtube hesap silme işlemi geri döndürülemez.Farklı bir kanala geçmek için açılır menüden Hesap değiştir seçeneğini tıklayın, istediğiniz kanalı seçin ve ayarlarına erişmek için yukarıdaki talimatları tekrarlayın. 

3. Youtube kanal silme

youtube kanal silme
youtube hesap kapatma

Bu gelişmiş ayarların altında, kanalı sil etiketli bir düğme bulunur. Kanalınızı silmenin YouTube’unuzla ilişkili Google hesabını silmeyeceğini unutmayın. Bu düğmeyi seçmek, giriş bilgilerinizin yeniden doğrulanmasını isteyecektir.

4. İçeriği kalıcı olarak sil

Kendinizi bir kez daha doğruladıktan sonra, iki açılır seçenekli son bir ekrana getirilirsiniz. Sunulan seçenekler kanalınızı gizlemek veya içeriğinizi silmek.

youtube kanal silme
youtube hesap kapatma

Kanalınızı gizlemek, devre dışı bırakma işlevi görür. Kanalınızı gizlediğinizde kanal adınız, videolarınız, beğenileriniz, abonelikleriniz ve aboneleriniz saklanır. Bu seçenekle YouTube hesabınızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirerek tekrar kullanabilirsiniz.

İkisinin en kalıcı seçeneği hesabınızı kalıcı olarak silmektir. Bu, kanal adınızın, URL’nizin, videolarınızın, beğenilerinizin, aboneliklerinizin ve yorumlarınızın YouTube’dan tamamen kaldırılmasına neden olur. Yani youtube hesap silme işlemine buradan devam edeceğiz.

5. Youtube kanalınızı silmek istediğinizi onaylayın

youtube kanal silme
youtube hesap kapatma

Youtube hesap silme istediğinizden eminseniz, ne yaptığınızı bildiğinizi onaylamak için kutuyu işaretleyin. YouTube size kalıcı olarak neyin silindiğini ve geriye kalanların neler olduğunu söyleyecektir.

6. Kalıcı olarak youtube hesap silme

youtube kanal silme
youtube hesap kapatma

İçeriğimi Sil‘ e tıkladıktan sonra, yeni açılan bölümde tekrar içeriğimi sil‘e tıklayın. Bu, son adımdır ve içeriğiniz artık YouTube tarafından silinmek üzere işaretlenmiştir. Bu youtube kanal silme işlemi hemen gerçekleşmeyebilir, bu nedenle kanalınızın gerçekten kaybolması kısa bir süre alırsa şaşırmayın. Bazı kullanıcılar youtube kanal silme işleminin 30 güne kadar sürdüğünü bildirdi.

Youtube kanal silme işlemi tamamlandı!

Tebrikler, YouTube kanal silme işlemini başarıyla tamamladınız! Ancak endişelenmeyin.Eğitim videolarına hala ihtiyacınız varsa veya en sevdiğiniz sanatçının yeni müzik videosunu görmek istiyorsanız, oturum açmanıza gerek kalmadan YouTube’u kullanmakta özgürsünüz.