Youtube Kanal Resmi ve Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Youtube kanalı açtıktan sonra yapacağınız ilk ve en zor iş kanal ismi ve youtube profil resmi belirlemedir.Bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır derler. Bu söz burası için tam da bu aşamadadır. Çünkü siz kanal isminizi ve kanal resminizi belirlemek için hangi konularda video çekeceğinize karar vermeniz gerekir.Eğer youtube kanalınız yok ise youtube kanal açma adlı yazımı okuyabilirsiniz 🙂

Hangi konuda video çekeceğinize karar veremediyseniz eğer youtube kanal isimleri önerileri yazımı okuyarak önce bir kanal ismi belirleyebilir.Ona göre de videolar çekebilirsiniz.

Youtube kanal resmi yapma işini uygulamalı olarak anlatacağım.Bunun için bu yazıyı dikkatli okursanız daha kolay yaparsınız.O zaman başlayalım.

Youtube Kanal Resmi Yapma

Youtube kanal resmini yapmak için https://aboutme.google.com/u/0/#name bu linke tıklayın.Karşınıza böyle bir sayfa gelecek.

youtube logosu nasıl değiştirilir
youtube profil resmi

Burada ST olarak gösterilen yer sizde boş olarak gözükecektir.Oraya tıklayın.Karşınıza fotoğraf yüklemeniz için bir ekran gelecektir. Fotoğraf yükleye tıklayın.Ve daha önceden belirlediğiniz kanal resmini yükleyin. Fotoğraf üzerinde kırpma uygulayarak izleyicilerinize resmin istediğiniz kısımlarını gösterebilirsiniz.

Kanal resmimizi yaptık.Şimdi ise bundan daha zor olan youtube kapak resmi nasıl yapılır ona bir bakalım. Anlatmaya başlamadan önce bunu bilgisayardan yaparsanız daha hızlı ve daha kolay yapacağınıza eminim.O zaman anlatmaya geçelim.

Youtube Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Youtube profil resmi veya kanal resmini yapmak için canva adlı siteye gitmemiz gerekecek. Gerçekten mükemmel bir site olduğunu söyleyebilirim.Ben daha öncesinde profil resmimi yapmak için çok fazla uğraşmıştım ama bu siteden haberim olduktan sonra tasarlamak çok daha kolay oldu.

O zaman https://www.canva.com/ bu linke tıklayarak canva sitesine gidin.Daha önce kayıtlı değilseniz kaydolmanız gerekiyor. Çünkü yaptığınız tasarımı indirmeniz gerekiyor.Kaydolduktan sonra karşınıza böyle bir ekran gelecek.

youtube kapak resmi nasıl yapılır
youtube profil resmi

Bundan sonrası canva nasıl kullanılır kısmı oluyor 🙂 Ekranda ne tasarlamak istiyorsunuz kısmına girip youtube kanal resmi yazıyoruz.Yazdıktan sonra youtube kanal resmi yapacağımız yere gidiyoruz.

Bundan sonraki kısmı kısa bir şekilde anlatacağım.Karşımıza böyle bir ekran geldi şimdi.

canva nasıl kullanılır
youtube profil resmi

Ekranın sol tarafındaki menüde şablonlardan tasarlamak istediğimiz temayı alıyoruz.Sizin için kullanışlı olabilecek bir şey de bileşenlerde ızgaraların olması. Birden çok resim yükleyebilirsiniz ızgaralara.Metin yazısına tıklayarak youtube kanal isminizi falan girebilirsiniz. Slogan ekleyebilirsiniz.En önemlisi ise yüklemeler kısmıdır.Bu kısımda kendi resimlerinizi yükleyebilirsiniz.

Ekranda sağ üst taraftaki indir butonu ise sizin tasarladığınız resmi indirmenizi sağlar. Eğer indirmezseniz tasarımınızı kaybedebilirsiniz.Güncel ve kaliteli olduğunu düşündüğüm bir youtube videosunu da buraya bırakıyorum 🙂 Youtube hayatınızda başarılar dilerim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.