Youtube Kanalı Açmak Ücretli midir?

Sitemiz youtube hakkında her şeyi bulabilin diye açılmıştır.Bunun için en önemsiz konudan en önemlisine her şeyi koymaya çalışıyorum. İnternette yazmak için konu ararken youtube kanalı açmak ücretli midir diye bir aramaya denk geldim.

Normalde böyle bir konuyu işlemezdim ama 1 kişi dahi olsa bu sebepten youtube kanalı açmaktan vazgeçebilir.O zaman sizlere youtube kanalı açmak ücretli midir?Yoksa bedavadan kanal açıp üstüne bir de para mı kazanıyoruz sorularının cevabını vereyim.

Youtube Kanalı Açmak Ücretli midir?

Youtube de kanal açmayı şuna benzetebiliriz.Sevdiğiniz bir siteye üye olmak gibi. Fakat burada kanal açtıktan sonra youtubeye içerik üretebilirsiniz. Düşük çaplı siteler bunu ücretli yaparken youtube gibi büyük çaplı siteler kullanıcılarını ücretsiz olarak üye yapıyor.Kısaca youtube kanalı açmak ücretli değildir.

Bu da YouTube nin daha çok büyümesine olanak sağlıyor.Youtube kullanıcılarıyla bir nevi mutualist bir yaşam içindedir. Yani kullanıcılar sayesinde daha çok büyüyor.Büyüdükçe de kullanıcılarına daha fazla paralar kazandırıyor.Şan,şöhret sahibi yapıyor.Peki youtubeden ne kadar para kazanılır?

Youtubeden Ne Kadar Para Kazanılır

youtube kanalı açmak ücretli midir

Youtubeye para ödemeden kanalımızı açtık.Artık videolara yorum atabiliyoruz,beğendiğimiz videoya like atabiliyoruz. Hatta kanalımıza video yükleyebiliyoruz.Videolarımızdan da para kazanmayı istemek hakkımız tabii ki.

Eğer işimizi sadece youtube yaparsak ve özverili bir şekilde çalışırsak milyarlar kazanabiliriz. Miiliyet yazarı Ali eyüboğlunun iddaasına göre Enes Batur aylık 530 bin TL den daha fazla kazanıyor.

Bana göre de daha fazla kazanıyor.Ben Enes Baturun yalanladığı videoyu da izledim. Fakat sadece adsenseden kazandığı parayı söylüyor.Youtubeden sadece adsense ile para kazanılmadığını hepimiz biliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.