Youtube Kanalı Nasıl Açılır?Youtube Kanal Açma Para Kazanma

Youtube ilk açıldığı günden itibaren hayatımıza hızlıca bir giriş yapmıştır.Önceleri sadece youtube videoları izliyorduk.Fakat zamanla etrafımızdaki insanların youtube için videolar çektiklerini görmeye başladık.Peki neden ben de bir youtuber olmayayım sorusu kafamıza girdi.Ve bu soru neticesinde youtube hayatına giriş yapmak istiyoruz.O zaman hoşgeldiniz diyelim ve youtube kanal açma işlemini anlatmaya başlayalım 🙂

Youtube kanal açma para kazanma için ilk adımdır.Youtube’da video izlemek için bir kanalınız olması gerekmez.Fakat bazı işlemler için bir youtube kanalınız olmalıdır.

Örneğin beğendiğiniz bir youtube kanalına abone olmak veya bir videoya yorum yapmak veya bir video yüklemek için youtube kanalına sahip olmanız gerekmektedir. Bir youtuber olma hayaliniz varsa bunu gerçekleştirmek için ilk adımınız bir youtube kanalı açmak olmalıdır.Peki youtube kanalı nasıl açılır?

Youtube Kanal Açma 2019

 1. Bir gmail hesabı açın.
 2. Gmail hesabınız ile tarayıcıda oturum açın.
 3. Youtube.com adresine gidin.
 4. Kanalım seçeneğini tıklayın.
 5. Kanal isminizi yazın.
 6. Kanal oluştur seçeneğine tıklayın.

Youtube kanal açma ve para kazanma düşündüğünüz kadar zor bir süreç değil, hatta 13-14 yaşlarındaki kullanıcılar bile Youtube’dan düzenli olarak ciddi kazançlar sağlayabiliyor.Fakat ne kadar kolay olursa olsun resimli olarak anlatmak sizin anlamanız için daha iyi olacaktır.

Bunun için hem telefon için hem de bilgisayar için youtube hesap açma işlemini ayrı ayrı resimli alarak anlatacağım.Çok kolay bir şekilde youtube kanalınızı açacağınıza eminim 🙂

Bilgisayardan Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

1)Gmail hesabı açın

Youtube kanalı açmanız için öncelikle bir gmail hesabınız olmalıdır.Gmail hesabınız yoksa bir gmail hesabı açarak işleme başlamalıyız.Gmail hesabı nasıl açılır adlı yazımı okuyarak bir gmail hesabı açabilirsiniz.

Gmail hesabınızı açtığınızı farz ederek anlatmaya devam ediyorum.Öncelikle gmail hesabımız ile oturum açıyoruz.

2)Tarayıcınızda oturum açın

youtube kanalı nasıl açılır
youtube hesap açma

Kullandığımız tarayıcıda sağ üst taraftaki oturum aç yazısına tıklıyoruz. Oturum açmak istediğimiz gmail hesabımızı e-posta adresi yazan yere yazıyoruz.Yazdıktan sonra ileriye tıklıyoruz.

youtube kanalı nasıl açılır
youtube hesap açma

Daha sonra karşımıza şifrenizi girin diyen bir sekme çıkıyor.Bu sekmede şifremizi giriyoruz ve tekrar ileriye tıklıyoruz.

youtube kanal açma
youtube hesap açma

3)Youtube.com’a girin

Bu şekilde bilgisayardan googlede oturum açmış olduk.Oturum açtıktan sonra sıra youtube’da kanal açma işlemini yapmaya geldi.Youtube hesap açma için ilk işimiz yeni sekmeye geçip youtube’u açmak.Açtıktan sonra ekranın sağ üst tarafındaki avatara tıklıyoruz.

youtube kanal açma
youtube hesap açma

4)Kanalım seçeneğine tıklayın

Daha sonra kanalım yazan yere tıklıyoruz.Kanalınız olmadığı için sizden bir kanal açmanızı isteyecektir.Daha önceden düşündüğünüz bir kanal ismini oraya yazın ve kanal oluştur a tıklayın.

Youtube kanal açma işlemi tamamlandı!

Tebrik ederim artık youtube kanalınız hazır.Sırada kanalınıza videolar yükleyerek youtube’dan para kazanma kaldı.

Telefondan Youtube Kanal Açma 2019

 1. Gmail hesabınız ile oturum açın.
 2. Youtube uygulamasına girin.
 3. Kanalım seçeneğine tıklayın.
 4. Youtube kanal isminizi girin.
 5. Kanal Oluştur’a tıklayın.

Telefondan youtube hesap açma işlemi için öncelikle ayarlara tıklıyoruz.Ayarlarda hesaplara tıklıyoruz. Ekrandaki hesap ekle yazısına tıklıyoruz ve karşımıza e posta,whatsapp,google gibi şeyler gelir.

Bu bize nerede hesap açmak istiyorsunuz sorusudur.Biz googlede hesap açmak istediğimiz için googleye tıklıyoruz. Bunun devamı bilgisayardaki gibidir.Gmail hesabınızı ve şifrenizi girerek hesap açacağız yani.

youtube kanal açma
youtube hesap açma

Oturum açtıktan sonra sıra youtube kanal açmaya geldi. Youtube de kanal açma artık çok kolay.Yapmamız gerekenler youtube’a girmek ve ekranın üst tarafındaki simgeye tıklamak.

Bu simgeye tıkladıktan sonra youtube hesabını açmanız için kanalım yazısına tıklayın. Kanalınız olmadığı için sizden bir kanal oluşturmanızı isteyecektir.Daha önce düşündüğünüz bir kanal ismini oraya yazın.Veya sitemdeki youtube kanal isimleri adlı yazdığım yazıyı okuyarak oradan bir isim bulun.

Tebrik ederim.Artık youtube kanal açma işlemimizi tamamladık.Youtube kanal açma işleminin ne kadar kolay olduğunu farkettiniz demi?Aslında bu bizim youtube içindeki en kolay hamlemizdi.Çünkü henüz yolun başındayız.Önümüze engebeli araziler çıkacak ve bizim onları aşmamızı bekleyecek.Bunları da biraz sabır ve özveriyle kolayca aşacağınıza eminim.

Aklınızda youtube kanalı nasıl açılır hakkında en ufak bir soru bile varsa buraya yazabilirsiniz 🙂 Sırada kanalınıza video yüklemek kaldı.Youtube video yükleme nasıl yapılır adlı yazımı okuyarak bunu da hızlıca yapabilirsiniz 🙂