Youtube kanalı nasıl açılır?Youtube kanal açma para kazanma

Youtube hesabı nasıl oluşturulur?Youtube kanalı nasıl açılır?Youtube kanal açma işlemi için ne gereklidir?Eğer bu tür soruları merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.O zaman youtube kanalı nasıl açılır hemen anlatmaya başlayalım.

Youtube kanal açma para kazanma için ilk adımdır.Bildiğimiz gibi youtube dünyanın en çok izlenen video sitesidir. Ve herkes özgün videolar üreterek youtubeyi daha çok büyütmektedir.Youtubede video izlemek için bir kanalınız olması gerekmez.

Fakat bazı işlemler için bir youtube kanalınız olmalıdır. Örneğin beğendiğiniz bir youtube kanalına abone olmak veya bir videoya yorum yapmak için youtube kanalınız olmalıdır. Eğer bir youtuber olmayı düşünüyorsanız ilk adımınız bir youtube kanalı açmak olmalıdır.Peki youtube kanalı nasıl açılır?

Youtube Kanal Açma

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube kanalı açmanız için öncelikle bir gmail hesabınız olmalıdır.Gmail hesabınız yoksa bir gmail hesabı açarak işleme başlamalıyız.Gmail hesabı nasıl açılır adlı yazımı okuyarak bir gmail hesabı açabilirsiniz.

Gmail hesabınızı açtığınızı farz ederek anlatmaya devam ediyorum.Öncelikle gmail hesabımız ile oturum açıyoruz.Bilgisayar ve telefon için ayrı ayrı anlatacağım.

youtube kanalı nasıl açılır

Bilgisayardan yapıyorsak eğer chromeden oturum aç yazısına tıklıyoruz. Oturum açmak istediğimiz gmail hesabımızı e posta adresi yazan yere yazıyoruz.Yazdıktan sonra ileriye tıklıyoruz.

youtube kanalı nasıl açılır
youtube kanal açma

Daha sonra karşımıza çıkan sekmede şifremizi giriyoruz ve tekrar ileriye tıklıyoruz.

youtube kanal açma
youtube hesap açma

Bu şekilde bilgisayardan googlede oturum açmış olduk.Hemen telefonda nasıl oturum açarız onu da anlatıp youtube kanal açma işlemine geçelim.

youtube kanal açma

Telefondan Youtube Kanalı Açma

Telefondan youtube kanalı açma işlemi için öncelikle ayarlara tıklıyoruz.Ayarlarda hesaplara tıklıyoruz. Ekrandaki hesap ekle yazısına tıklıyoruz ve karşımıza e posta,whatsapp,google gibi şeyler gelir.

Bu bize nerede hesap açmak istiyorsunuz sorusudur.Biz googlede hesap açmak istediğimiz için googleye tıklıyoruz. Bunun devamı bilgisayardaki gibidir.Gmail hesabınızı ve şifrenizi girerek hesap açmış olursunuz.

Sıra youtube kanal açmaya geldi. Youtube de kanal açma artık çok kolay.Tek yapmamız gereken youtubeye girmek ve oturum aç yazısına tıklamak.Oturum açtıktan sonra ekranın üst tarafındaki simgeye tıklıyoruz.

youtube kanal açma

Bu simgeye tıkladıktan sonra youtube hesabını açmanız için kanalım yazısına tıklayın. Kanalınız olmadığı için sizden bir kanal oluşturmanızı isteyecektir.Daha önce düşündüğünüz bir kanal ismini oraya yazın.Veya sitemdeki youtube kanal isimleri adlı yazdığım yazıyı okuyarak oradan bir isim bulun.

Tebrik ederim.Artık youtube hesap açma işlemimizi tamamladık.Aklınızda youtube kanalı nasıl açılır hakkında en ufak bir soru bile varsa buraya yazabilirsiniz 🙂 Sırada kanalınıza video çekmek kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.