Youtube Kanalı Nasıl Açılır: Adım Adım Kanal Kurmak | 2019 Dev Rehber

Youtuber olmak istiyorum ancak youtube kanalı nasıl açılır hiç bir fikrim yok… ne yapmalıyım?Youtube kanal kurma işine nereden başlamalıyım?

Bir youtube kanalı nasıl açılır en kolay ve anlaşılır şekilde öğrenmek istiyorsanız ve ek gelir olarak youtube’dan para kazanmak istiyorum diyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz.

İlk youtube kanalı açma girişimim 2015 yılında hiçbir bilgiye sahip olmadan gerçekleşti.Youtube da nasıl yükselecem,ne konuda videolar çekecem hiç bir fikrim yoktu.Fakat yine de o ilk adımı atmıştım.Ve ilk bir yıl sürekli araştırmalar yaptım.İlk adımımdan bu yana hayal bile edemeyeceğim kadar bilgi ve tecrübe sahibi oldum.

Bu youtube kanalı nasıl açılır yazısı ise , 2015 yılından beri ne öğrendiysem, hiçbir noktayı atlamadan anlatacağım bir rehber olacak.

Bu yazımda sizlere youtube kanalı nasıl açılır adım adım hiç bir noktayı atlamadan anlatacağım. Tabii yazımda anlattığım youtube kanal kurma yöntemi bir gezi kanalı nasıl açılır, makyaj kanalı nasıl açılır, moda kanalı nasıl açılır, kişisel kanal nasıl açılır ya da yemek kanlı nasıl açılır gibi, kanal açma mantığı aynı olan bir çok alt kategoriyi de kapsayıcı olacaktır.

İnanın bana yazının sonuna geldiğinizde youtube kanal açma işlemini 10 dakika da halletmiş olacak ve siz de benim sahip olduğum gibi profesyonel bir youtube kanalına sahip olacaksınız

Neden Youtube Kanalı Açmalısınız

 • Eğer youtube kanalı açma konusunda karasızsanız ve kendinizden tam anlamıyla emin değilseniz, kanal oluşturarak ne elde edeceğinizi, sizin nelerin beklediğini tam anlamıyla kestiremiyorsanız, kesinlikle neden youtube kanalı açmalısınız başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Ancak kısaca youtube kanalı açmak size ne kazandırır özetleyeyim;

 • Para kazanmak: Evet youtubedan para kazanmak kesinlikle mümkün. Bunu bir ek gelir olarak yapanlarda var, hatta işinden istifa edip tam zamanlı olarak yapanlarda.Hatta öyle ki youtube kanalı açarak para kazanmamak mümkün değil!  Nasıl mümkün olmadığının en büyük kanıtı saçma sapan videolardan para kazanan insanlardır.Sadece video yüklediği için para kazanıyorlar.
 • Youtuber Olmak: Bunun en güzel şeyi ünlü gibi olmanızdır.Hatta şu zamanda ünlülerden daha çok dikkate alındıkları da kesindir.Örneğin film yapan, şarkı çıkaran youtuberlar var.Ve bunlar diğer ünlülerden daha kolay şekilde başarılı oldular.Youtube kanal açma ise bu işin ilk basamağıdır. ( Örneğin Enes Batur )
 • İşinizi Büyütmek: Bugün en büyük şirketlerin bile youtube kanalları mevcut. Neden ? Çünkü sattığı ürünü pazarlıyor da ondan. Örneğin uçak bileti satan bir internet sitesi gezilecek en ucuz ülkeler diye bir video hazırlıyor ve youtube’dan bu videonun aldığı trafik ile kendi biletini satın almasını sağlıyor.

Sadece Video Çekin: Kanal açmak için illa bir amacınızın olmasına gerek yok. Yazmayı seviyor, duygularınızı, düşüncelerinizi insanlarla paylaşmayı seviyorsanız da youtube kanalı açabilirsiniz.

Tabii youtube kanal oluşturma ile ne elde edeceğinize dair daha yüzlerce madde sıralanabilir. Ancak şunu bilin ki, youtube kanalı açmak hayatınızı hem maddi, hem de manevi anlamda kökten değiştirebilir.

Böyle bir potansiyeli ciddi anlamda vardır ki şurada, bahsettiğim değişim potansiyeli gerçek örnekleri ile birlikte çok net bir şekilde var.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube ilk açıldığı günden itibaren hayatımıza hızlıca bir giriş yapmıştır.Önceleri sadece youtube videoları izliyorduk.Fakat zamanla etrafımızdaki insanların youtube için videolar çektiklerini görmeye başladık.Peki neden ben de bir youtuber olmayayım sorusu kafamıza girdi.Ve bu soru neticesinde youtube hayatına giriş yapmak istiyoruz.O zaman hoşgeldiniz diyelim ve youtube kanalı nasıl açılır anlatmaya başlayalım 🙂

Youtube kanal açma para kazanma için ilk adımdır.Youtube’da video izlemek için bir kanalınız olması gerekmez.Fakat bazı işlemler için bir youtube kanalınız olmalıdır.

Örneğin beğendiğiniz bir youtube kanalına abone olmak veya bir videoya yorum yapmak veya bir video yüklemek için youtube kanalına sahip olmanız gerekmektedir. Bir youtuber olma hayaliniz varsa bunu gerçekleştirmek için ilk adımınız bir youtube kanalı açmak olmalıdır.Peki youtube kanalı nasıl açılır?

 1. Bir gmail hesabı açın.
 2. Gmail hesabınız ile tarayıcıda oturum açın.
 3. Youtube.com adresine gidin.
 4. Kanalım seçeneğini tıklayın.
 5. Kanal isminizi yazın.
 6. Kanal oluştur seçeneğine tıklayın.

Youtube kanal açma ve para kazanma düşündüğünüz kadar zor bir süreç değil, hatta 13-14 yaşlarındaki kullanıcılar bile Youtube’dan düzenli olarak ciddi kazançlar sağlayabiliyor.Fakat ne kadar kolay olursa olsun resimli olarak anlatmak sizin anlamanız için daha iyi olacaktır.

Bunun için hem telefon için hem de bilgisayar için youtube hesap açma işlemini ayrı ayrı resimli alarak anlatacağım.Çok kolay bir şekilde youtube kanalınızı açacağınıza eminim 🙂

Youtube Kanalı Açmak İstiyorum Ancak Konu Bulamadım

Pekala, sizinle bir beyin fırtınası yapmak adına size 60’ın üzerinde fikir verebilirim. Umarım vereceğim fikirlerden bazıları beyninizde ufak bir kıvılcım çakar ve size işte bu ! dedirtir.

İşte o youtube video fikirleri: Youtube Video Fikirleri – Özgün Youtube Video Konuları başlıklı yazımda istediğiniz kadar video fikri bulabilirsiniz.

Tecrübelerime dayanarak bir kaç şeyi de kesinlikle belirtmeliyim. Bana göre bu işte başarı potansiyeli oldukça arttıracak 2 önemli madde var;

1-Konu seçimi yaparken mutlaka video çekerken zevk alacağınız bir konu seçin. Sevmediğiniz bir alanda asla işinizi şevkle yapamaz, dolayısı ile de kaliteli üretimler yaratamazsınız.Youtube kanalı nasıl açılır ‘ı öğrenmeden konunuzu belirleyin lütfen 🙂

2-Diğer bir tavsiyem ise, kesinlikle niş bir kanal kurmanız. Yani her konu hakkında video üretmeyin. Spesifik bir konu üzerine videolarınızı çekin. İnsanlar niş video çeken kanalları çok sever.

Sebebi ise basit. Çektiğiniz video konuları birbirine çok yakın olacağı için, videolarınıza yönledirme şansınız yüksek olacak ve böylece kanalınızı ziyaret eden bir kişiye bir çok videonuzu izletebileceksiniz.

Bu şekilde kanalınızdaki ziyaretçilerin geçirdiği süre artacak, kanalınız ise ziyaret süresi artan ziyaretçinin aklında daha kalıcı olacak ve dolaylı olarak ziyaretçinin sizi sosyal medya platformlarında paylaşma oranı da artacak.

Bilgisayardan Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

1)Gmail hesabı açın

Youtube kanalı açmanız için öncelikle bir gmail hesabınız olmalıdır.Gmail hesabınız yoksa bir gmail hesabı açarak işleme başlamalıyız.Gmail hesabı nasıl açılır adlı yazımı okuyarak bir gmail hesabı açabilirsiniz.

Gmail hesabınızı açtığınızı farz ederek anlatmaya devam ediyorum.Öncelikle gmail hesabımız ile oturum açıyoruz.

2)Tarayıcınızda oturum açın

youtube kanalı nasıl açılır
youtube hesap açma

Kullandığımız tarayıcıda sağ üst taraftaki oturum aç yazısına tıklıyoruz. Oturum açmak istediğimiz gmail hesabımızı e-posta adresi yazan yere yazıyoruz.Yazdıktan sonra ileriye tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza şifrenizi girin diyen bir sekme çıkıyor.Bu sekmede şifremizi giriyoruz ve tekrar ileriye tıklıyoruz.

3)Youtube.com’a girin

Bu şekilde bilgisayardan google’da oturum açmış olduk.Oturum açtıktan sonra sıra youtube kanal açma işlemini yapmaya geldi.Youtube hesap açma için ilk işimiz yeni sekmeye geçip youtube’u açmak.Açtıktan sonra ekranın sağ üst tarafındaki avatara tıklıyoruz.

youtube kanal açma
youtube hesap açma

4)Kanalım seçeneğine tıklayın

Daha sonra kanalım yazan yere tıklıyoruz.Kanalınız olmadığı için sizden bir kanal açmanızı isteyecektir.Daha önceden düşündüğünüz bir kanal ismini oraya yazın ve kanal oluştur a tıklayın.

Youtube kanal açma işlemi tamamlandı!

Tebrik ederim artık youtube kanalınız hazır.Sırada kanalınıza videolar yükleyerek youtube’dan para kazanma kaldı.

Telefondan Youtube Kanalı Nasıl Açılır 2019

 1. Gmail hesabınız ile oturum açın.
 2. Youtube uygulamasına girin.
 3. Kanalım seçeneğine tıklayın.
 4. Youtube kanal isminizi girin.
 5. Kanal Oluştur’a tıklayın.

Telefondan youtube hesap açma işlemi için öncelikle ayarlara tıklıyoruz.Ayarlarda hesaplara tıklıyoruz. Ekrandaki hesap ekle yazısına tıklıyoruz ve karşımıza e posta,whatsapp,google gibi şeyler gelir.

Bu bize nerede hesap açmak istiyorsunuz sorusudur.Biz googlede hesap açmak istediğimiz için googleye tıklıyoruz. Bunun devamı bilgisayardaki gibidir.Gmail hesabınızı ve şifrenizi girerek hesap açacağız yani.

youtube kanal açma
youtube hesap açma

Oturum açtıktan sonra sıra youtube kanal açmaya geldi. Youtube de kanal açma artık çok kolay.Yapmamız gerekenler youtube’a girmek ve ekranın üst tarafındaki simgeye tıklamak.

Bu simgeye tıkladıktan sonra youtube hesabını açmanız için kanalım yazısına tıklayın. Kanalınız olmadığı için sizden bir kanal oluşturmanızı isteyecektir.Daha önce düşündüğünüz bir kanal ismini oraya yazın.Veya sitemdeki youtube kanal isimleri adlı yazdığım yazıyı okuyarak oradan bir isim bulun.

Tebrik ederim.Artık youtube kanal açma işlemimizi tamamladık.Youtube kanal açma işleminin ne kadar kolay olduğunu farkettiniz demi?Aslında bu bizim youtube içindeki en kolay hamlemizdi.Çünkü henüz yolun başındayız.Önümüze engebeli araziler çıkacak ve bizim onları aşmamızı bekleyecek.Bunları da biraz sabır ve özveriyle kolayca aşacağınıza eminim.

Aklınızda youtube kanalı nasıl açılır hakkında en ufak bir soru bile varsa buraya yazabilirsiniz 🙂 Sırada kanalınıza video yüklemek kaldı.Youtube video yükleme nasıl yapılır adlı yazımı okuyarak bunu da hızlıca yapabilirsiniz 🙂