Youtube Profil Resmi ve Kanal Resmi Nasıl Yapılır?

Daha önceki youtube kanalı nasıl açılır adlı yazımda youtube kanalımızı birlikte açtık.Orada sıradaki aşamamızın youtube kanal isimleri belirlemek ve youtube profil resmi yapma olduğunu söylemiştim.Fakat size youtube profil resminizi veya kanal resminizi nasıl yapacağınızı anlatmamıştım.

Şimdi ise kanalımızda görünecek simgeyi,yani profil resmimizi nasıl yapabiliriz onu anlatacağım 🙂

DİKKAT: Yapacağınız profil resmi kanalınızın adıyla ve video çekeceğiniz konuyla alakalı olmalıdır.İnsanlar youtube’da kanal adınızla aradıklarında uygun olmayan bir profil resmiyle karşılaşmak istemez.

İki başlık altında anlatacağım 🙂

 1. Youtube Profil Resmi Nasıl Yapılır?
 2. Youtube Kanal Resmi Nasıl Yapılır?

Youtube Profil Resmi Yapma

 1. Youtube Profil Resmini Yapma.
 2. Youtube’da Oturum Açın.
 3. Ayarlar’a Tıklayın.
 4. Hesap Ayarları’nda Google’da Düzenleyin‘e Tıklayın.
 5. Seçtiğiniz Resmi Yükleyin.

1)Youtube Profil Resmi Yapın

Youtube profil resmi yapmak için logaster adlı bir siteyi kullanacağız.

https://tr.logaster.com/logo/

Bu linke tıkladıktan sonra logaster adlı siteye girmiş olacağız.Siteye kayıt olmamıza gerek yok.Misafir olarak profil resmimizi yapabiliriz.

youtube profil resmi yapma
youtube profil resmi yapma

Youtube kanal ismimizi ya da düşündüğüz farklı bir kısaltmayı boşluk olan yere yazarak bir logo oluştur‘a tıklıyoruz.Kısaltma için örnek vereyim.Kanal ismim olan Santrafor‘u STF şeklinde kısaltmak isteyebilirim.

DİKKAT: 3 harften kısa olmuyor.

Logo oluştur’a tıkladıktan sonra karşımıza birçok profil resmi gelecek.İçlerinden en beğendiğimiz profil resmini ön izle ve indir seçeneğine tıklayarak indiriyoruz.Kullanacağımız profil resmini belirledik.

2)Youtube’da Oturum Açın

Youtube.com a gelin.Daha sonra oturum aç seçeneğine tıklayın.Karşınıza çıkan e-posta ve şifre kısımlarını doldurarak oturum açın.

3)Ayarlar’a Tıklayın

youtube ayarlar

Kanal avatarınıza tıklayın.Çıkan seçeneklerden ayarlar’a tıklayın.

4)Google’da Düzenle Seçeneğine Tıklayın

youtube profil resmi yapma
youtube profil resmi yapma

Hesap ayarları’na tıklayın.Karşınıza Youtube’da nasıl görüneceğiniz belirleyin şeklinde bir sayfa çıkacak.Bu sayfanın altında Youtube kanalınız kısmında Google’da düzenleyin seçeneğine tıklayın.

5)Seçtiğiniz Resmi Yükleyin

Karşınıza çıkan sayfada daha önceden belirlediğiniz resmi yükleyin.Yükledikten sonra resim üzerinde kırpma yapabilirsiniz.Nerelerin görüneceğini de seçtikten sonra youtube profil resmi yapma işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Youtube Profil Resmi Yüklendi!

Tebrikler youtube profil resminizi yaptınız.Fakat bu işlemi burada bitirmeyin.Eliniz değmişken youtube kanal resminizi de yapın.

Youtube Kanal Resmi Yapma

 1. Youtube Kanal Resmi Yapma.
 2. Youtube’da Oturum Açın.
 3. Kanalım’a Tıklayın.
 4. Kanalı Özelleştir’e Tıklayın
 5. Kanal Resmi Ekle’ye Tıklayın.
 6. Seçtiğiniz Resmi Yükleyin.

1)Youtube Kanal Resmi Oluşturun

Youtube Kanal Resmi boyutları
Youtube Kanal Resmi Boyutları

Youtube kanal resmi yapmak için canva adlı siteye gitmemiz gerekecek. Gerçekten mükemmel bir site olduğunu söyleyebilirim.Ben daha öncesinde kanal resmimi yapmak için çok fazla uğraşmıştım ama bu siteden haberim olduktan sonra kanal resmimi tasarlamak çok daha kolay oldu.

https://www.canva.com/

Bu linke tıklayarak canva sitesine gidin.Daha önce kayıtlı değilseniz yaptığınız tasarımı indirebilmek için kaydolmanız gerekiyor.Kaydolduktan sonra karşınıza böyle bir ekran gelecek.

Youtube Kanal Resmi yapma

Ekranda ne isterseniz tasarlayın kısmının altındaki boşluğa youtube kanal resmi yazıyoruz.Yazdıktan sonra çıkan kanal resmi seçeneğine tıklıyoruz ve resmimizi tasarlayacağımız yere gidiyoruz.

Ekranın sol tarafında birden çok seçenek karşımıza çıkıyor.Bunlar ne işe yarıyor bir bakalım 🙂

canva

Şablonlardan tasarlamak istediğimiz temayı alabiliyoruz.Izgaralar ile birden çok resim yükleyebiliyoruz.Metin yazısına tıklayarak youtube kanal isminizi falan girebilirsiniz.Slogan ekleyebilirsiniz.En önemlisi ise yüklemeler kısmıdır.Bu kısımda kendi resimlerinizi yükleyebilirsiniz.

Bu seçenekleri kullanarak istediğiniz bir resmi tasarlayın.Daha sonra ekranın sağ üst taraftaki indir butonu ise sizin tasarladığınız resmi indirin. Eğer indirmezseniz tasarımınızı kaybedebilirsiniz.Kanal resmi oluşturma işlemimizi tamamladık.Sırada oturum açma gibi kolay şeyler var 🙂

2)Youtube’da Oturum Aç

Youtube.com a gelin.Daha sonra oturum aç seçeneğine tıklayın.Karşınıza çıkan e-posta ve şifre kısımlarını doldurarak oturum açın.

3)Kanalım’a Tıklayın

kanalım

Kanal avatarındaki kanalım seçeneğine tıklayarak kanalınıza geçiş yapın.

4)Kanalı Özelleştir’e Tıklayın

5)Kanal Resmi Ekle’ye Tıklayın

kanal resmi ekle

Ekranın üst tarafında bulunan kanal resmi ekle’ye tıklayın.

6)Seçtiğiniz Resmi Yükleyin

Karşınıza çıkan sayfada daha önceden belirlediğiniz resmi yükleyin.Yükledikten sonra resim üzerinde kırpma yapabilirsiniz.Nerelerin görüneceğini de seçtikten sonra kanal resmi yapma işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Youtube Kanal Resmi Yüklendi!

Tebrikler youtube kanal resminizi başarıyla yüklediniz :)Youtube hayatınızda başarılar dilerim 🙂