Youtube Video Yükleme – Bilgisayardan ve Telefondan

Daha önce bahsettiğimiz youtube kanal açma , youtube kanal isimleri bulma veya youtube kanal resmi yapma yazılarımda sürekli kanalınıza video yükleyerek youtuber olacağınızı söylemiştim.Fakat youtube video yükleme hakkında size hiçbir şey anlatmamıştım.

Bugün de youtube video yüklemeyi anlatacağım ve video yüklerken yapabileceğiniz tüm ayarlardan bahsedeceğim. Konuyu fazla uzatmadan bilgisayardan videoyu nasıl yükleri diye başlayıp daha sonra telefondan nasıl yklenir anlatayım 🙂

Youtube Video Yükleme

  • Bilgisayardan Youtube Video Yükleme
  • Telefondan Youtube Video Yükleme

Bilgisayardan Youtube Videosu Nasıl Yüklenir

Şu ana kadar youtube kanalımızı açtık.Yeteri kadar ayar yaptık.Artık youtube hakkında biraz fikir sahibi de olduk. Video yükleme için ilk adımımız, yükleyebileceğimiz bir video seçmek.Burada dikkat etmeniz gereken husus 15 dakikadan uzun videolar yükleyebiliyor musunuz,yoksa yükleyemiyor musunuz?Bunun için bu linke tıklayın. https://bit.ly/2zL6Hia

youtube video yükleme

Karşınıza gelen bu ekranda kırmızı ile kutu içine aldığım yerin etkin olmasına dikkat edin. Eğer etkin değilse 15 dakikadan uzun videolar yükleyemezsiniz.Fakat kısa videolar yükleyebilirsiniz.Biz 1 dakikalık deneme amaçlı bir video yükleyelim.

İlk önce youtube hesabımızla oturum açıp açmadığımızı kontrol ediyoruz. Daha sonra youtubeyi açıyoruz ve sağ üstte daire içine aldığım yere tıklıyoruz.Ve video yükleye tıklıyoruz.Karşımıza böyle bir ekran gelecek.

youtube video yükleme

Yüklenecek dosyaları seçin yazısının üzerine tıklıyoruz ve yüklemek istediğimiz videoyu seçiyoruz.Ya da videoyu sürükleyerek yüklenecek dosyaları seçin yazısının üzerine bırakıyoruz.

Karşımıza videonun yüklendiği ekran gelecek ve alt tarafta temel bilgiler kısmında başlık açıklama ve etiketler alanlarımız var. Bunları size uygun şekilde dolduruyoruz.Bu sayfanın alt taraflarında özel küçük resim kutucuğuna tıklayarak videomuza özel küçük resim yükleyebiliriz.

Daha sonra gelişmiş ayarlar yazan yere tıklıyoruz.Gelişmiş ayarlarda yorumlara izin ver kısmında tük olmasına dikkat ediyoruz. Hemen onun sağ tarafında bulunan kategorilerden de videonuza uygun kategoriyi seçiyoruz.Diğer ayarlara karışmıyoruz.

youtube video yükleme

Videomuzun yüklenmesi yüzde yüz olduktan sonra yayınla ya tıklayarak videomuzu yayınlıyoruz.

Telefondan Youtube Videosu Nasıl Yüklenir

Öncelikle youtube hesabımızla oturum açıyoruz.Daha sonra az önce anlattığım gibi yükleme simgemize tıklıyoruz.

youtube video yükleme

Tıkladıktan sonra karşımıza yüklemek istediğiniz videonuzu seçiniz ekranı gelecek. Daha öce youtube yüklemek için çektiğiniz videonuza tıklayın ve yükleme ekranının gelmesini bekliyoruz.

youtube video yükleme
youtube video yükleme

Yükleme ekranında başlık,açıklama,etiketler kısmını dolduruyoruz.Ve videomuzun yüklenmesini bekliyoruz.Yükleme ekranı dolunca videomuzu başarıyla yüklemiş oluyoruz.Hayırlı olsun.İlk videonuzu yüklediniz.